Boru Yalıtım Malzemeleri
Flex Grubu
Havlupan (Havlu Radyatör)
Doğalgaz Sobaları
Klimalar
Oda Kumanda Üniteleri
Radyatörler
Kaynaklı Malzemeler
Kombiler
Rezervuar
Kombi ve Vana Dolapları
Boru Grubu
Kelepçeler
Dişli Fittingsler
 
Diğer Haberler
Tesisat Doktorunuz Bir Tık Ötenizde!
Bir Tüp Fiyatına Doğalgazla Isınabilir misiniz?
Rusya Sözünü Tuttu, Vanaları Açtı
Doğalgaz Faturalarında Bu Ay İndirim Var
Doğalgaz Krizini 'Çok Şükür' İyi Yönetiyoruz
Doğalgaz Faturanızın Yarısını Vaillant Ödüyor
  + tüm haberler
  Ana Sayfa / geri dön ›
  Haberler  
Doğalgaz Krizini 'Çok Şükür' İyi Yönetiyoruz
« önceki haber sonraki haber »
 
Resmi büyütmek için tıklayınız Güler, Avrupa ülkeleri ile Rusya arasındaki enerji krizinin çok ciddi boyutlarda olduğunu vurgulayarak, 'Ama bu ciddi sorunu çok şükür biz iyi yönetiyoruz' dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler Avrupa ülkeleri ile Rusya arasındaki enerji krizinin çok ciddi boyutlarda olduğunu vurgulayarak, "Ama bu ciddi sorunu çok şükür biz iyi yönetiyoruz" dedi.

Rusya Enerji Bakanı Sergei Şmatko'nun davetlisi olarak gittiği Moskova'dan yurda dönen Güler, Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, Avrupa'da çok ağır bir enerji ve doğal gaz krizi yaşandığını belirterek, bu nedenle olağanüstü hal ilan eden ülkelerin bulunduğunu kaydetti.

Moskova'da yaptıkları görüşmelerde soruna çözüm aradıklarını kaydeden Güler, Türkiye'nin sorunun çözümünde önemli bir konumda olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Rusya ile Ukrayna arasındaki doğal gaz sorunu devam ediyor. Bu noktada Türkiye'nin katkıları özellikle isteniyor. Rusya Devlet Başkanı Medvedev doğal gaz kullanan Avrupa ülkelerini 17 Ocakta toplantıya çağırdı. Kriz ciddi boyutta. Ama bu ciddi sorunu, Türk basınına yansımamış olsa da çok şükür biz iyi yönetiyoruz."

Doğal gaz krizinin çözümü için Rusya Enerji Bakanı Sergei Şmatko ile birlikte Bulgaristan Enerji Bakanı Petr Dimitrov ile de görüştüğünü hatırlatan Güler, Bulgaristan'ın da bu krizden en çok etkilenen ülkelerden birisi olduğunu söyledi.

Güler, Türkiye ile Bulgaristan arasında by-pass boru hattı da dahil olmak üzere neler yapılabileceğini görüştüklerini kaydetti.

Avrupa'daki enerji krizine dikkati çeken Güler, ''Daha önce yaptığı yatırımlar, aldığı tedbirlerle çok şükür olağanüstü bir durum Türkiye'de söz konusu değil. Biz normal enerji yönetimimizi ilgili şirket ve kurumlarımızla başta Botaş olmak üzere sürdürüyoruz'' diye konuştu.

Hilmi Güler, ''Doğal gaz zamları konusunda vatandaştan şikayetler geliyor. Doğal gazda bir indirim gündemde mi?'' sorusu üzerine şöyle dedi:

''Dün bir yaygın kanal bu konuda yayın yaparken Bulgar Bakanla birlikte gözümüz o andaki Türk kanalına takıldı. Bulgar Bakan çok acı bir gülümseme ile bu durumu değerlendirdi. Çünkü onlarda gaz da yok şu anda. Biz karsız olarak bu gazı temin ediyoruz. Şu anda vatandaşlarımızı üşütmediğimiz gibi herhangi bir gaz ve elektrik kesintisi söz konusu değil. İndirim de dahil olmak üzere diğer değişiklikler, hesaplamalar yapıldıktan sonra açıklanacak. Ama bu hesaplar ay sonunda ortaya çıkıyor. O zaman sizlerle bunu paylaşırız. Ama şunu söyleyeyim parası olsa dahi gazı olmayan ülkeler var şu anda. Onun için vatandaşı, özellikle bazı medya kurumlarını insafa ve biraz da vicdanlı olmaya davet ediyorum. Çünkü sorun iç politika konusu yapılmayacak kadar ciddi ve Avrupa şu anda gazsızlıktan donuyor, paraları olduğu halde.''

 
 
 
Eklenme Tarihi: 03.04.2009 - Cuma
       
   
       
     
Ana Sayfa    |    Hakkımızda    |    Ürünlerimiz    |    Kampanyalar    |    İletişim Firmamız SakaryaRehberim.com Üyesidir.