Dişli Fittingsler
Vana Grubu
Oda Kumanda Üniteleri
Kaynaklı Malzemeler
Kombi ve Vana Dolapları
Radyatörler
Kombiler
Boru Grubu
Rezervuar
Doğalgaz Sobaları
Ölçü Kontrol Test ve Sarf Mlz.
Boru Yalıtım Malzemeleri
Kelepçeler
Flex Grubu
 
Diğer Haberler
Tesisat Doktorunuz Bir Tık Ötenizde!
Bir Tüp Fiyatına Doğalgazla Isınabilir misiniz?
Rusya Sözünü Tuttu, Vanaları Açtı
Doğalgaz Faturalarında Bu Ay İndirim Var
Doğalgaz Krizini 'Çok Şükür' İyi Yönetiyoruz
Doğalgaz Faturanızın Yarısını Vaillant Ödüyor
  + tüm haberler
  Ana Sayfa / geri dön ›
  Haberler  
Doğalgaz Faturalarında Bu Ay İndirim Var
« önceki haber sonraki haber »
 
Resmi büyütmek için tıklayınız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğalgaz sıkıntısı konusunda Türkiye'yi sorunsuz yönettiklerini belirtti.

Güler, Sakarya Valiliğini ziyaretinde gazetecilerin soruları üzerine, Rusya'dan gelen doğal gazdaki kesinti nedeniyle Avrupa'da çok büyük bir enerji krizi olduğunu, bunu Türkiye'de hissettirmediklerini söyledi.

Yapılan yatırımlar sayesinde, doğal gaz krizinde aynı zamanda tesislerin de testten geçirilmiş olduğunu ifade eden Güler, enerji krizinin iyi yönetildiğini ve bunun çok önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Şu anda gazımızın üçte biri gelmiyor. Gelmediği halde bunu yönetebilmek, yaptığımız isabetli yatırımların aynı zaman da ispatı oluyor. Bazı ülkelerde gaz kesintisinden dolayı milli güvenlik kurulları toplanıyor. Olağanüstü hal ilan edilen ülkeler de var. Ama biz Türkiye'yi çok şükür sorunsuz yönetiyoruz. Elektrik üretimimizde en ufak bir sorun yok. Bazı basın organlarında elektrikle ilgili birtakım şeyler çıktı. Öyle bir şey söz konusu değil. Yani bizim sistemimiz çok şükür doğal gazda da elektrikte de sorunsuz bir şekilde, altını çizerek söylüyorum. Sorunsuz bir şekilde sürüyor. Bu da bizim yaptığımız yatırımların isabetliliğini ve yerindeliğini göstermiş oluyor.”

Güler, bir gazetecinin, “Batı hattından ne zaman doğal gaz verilecek?” sorusuna da şu yanıtı verdi:

“O noktada biz de çok yoğun girişimlerde bulunuyoruz. Hem Rus enerji bakanıyla hem Ukrayna enerji bakanıyla görüşme halindeyiz. Biz de ara bulucu gibi yardımcı oluyoruz. Dün de AB yetkilileriyle görüşmelerimiz oldu. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki bir kaç gün içinde olumlu sonuçlar çıkacağını umuyoruz.”

Güler, “İran doğal gazında sıkıntı olursa ne gibi tedbirler alacaksınız?” şeklindeki bir soruya da, “Sıkıntıya girmeyiz inşallah zaten çalışmalarımızda bu yönde gerekli tedbirlerimizi aldık. Sorun yok depolarımız şuanda dolu. Ayrıca LNG terminallerinde alımlarımız devam ediyor” yanıtını verdi.

 
 
 
Eklenme Tarihi: 03.04.2009 - Cuma
       
   
       
     
Ana Sayfa    |    Hakkımızda    |    Ürünlerimiz    |    Kampanyalar    |    İletişim Firmamız SakaryaRehberim.com Üyesidir.